הצרכים בשקיות נייר​

העולם צועד לקראת אסון אקולוגי אחד גדול, בזכותנו בני האדם. אנחנו משתמשים במשאבים שכדור הארץ נותן לנו, וממלאים אותו בחומרים הגורמים נזק בלתי הפיך לחי ולצומח.אחד המוצרים שאנו משתמשים בו בשפע ושגורם נזק גדול במיוחד הוא שקית הניילון. כן, כל עשרת השקיות שלקחת היום בסופר!

כאן נמנה את הבעייתיות שבשקיות ניילון, ונציע תחליף שימושי לא פחות ובריא יותר לסביבה: שקיות נייר.

 

מדוע לא שקיות ניילון?

 

ניילון הוא תוצר פלסטיק שהוא חומר בלתי מתכלה, ועל כן נאספת בעולם פסולת ניילון שאין לה מענה. היא מצטברת במרחבים הפתוחים ובעיקר מגיעה לים, מחריבה שוניות אלמוגים וגורמת למוות לבעלי החיים.

התוצאה היא פגיעה בשרשרת החיים וגרימת נזק אקולוגי שבסופו של דבר פוגע בנו, לא רק בהיעלמות של שכיות חמדה אלא אף בהעדר מזון.

יתרה מכך, ייצור הפלסטיק מהווה בעצמו מפגע סביבתי המזהם את האוויר ואת מקורות המים. בנוסף לכך, פלסטיק עשוי מנפט וכידוע מאגרי הנפט הולכים ואוזלים.

 

מדוע שקיות נייר טובות יותר לסביבה?

 

שקיות נייר עשויות מעץ, כלומר מדובר בחומר טבעי מתכלה שאינו מזיק לאדמה ולמים. ומה עם העצים, עליהם לא צריך לשמור?

נכון, יש צורך להימנע מכריתת עצים שאינה מועילה לחי ולצומח מקטינה את ייצור החמצן בכדור הארץ. אך ניתן לייצר שקיות נייר מהנייר שכולנו כבר השתמשנו בו והעברנו למיכלי המחזור.

כלומר עבור שקיות נייר אין צורך לכרות עצים נוספים, מכיוון שמוצרי הנייר כבר קיימים ורק צריך לעשות בהם שימוש חוזר. השקיות עצמן שהשתמשנו בהן יכולות לחזור למיכלי המחזור, לייצור נוסף של שקיות.

 

מה הם היתרונות הנוספים של שקיות נייר?

 

שקיות נייר קיימות בכל הסוגים הגדלים והצבעים. הן מהוות תחליף טוב כשקית קלה וחד פעמיתאוכשקית חזקה וגדולה לשימוש רב פעמי.

  • שקיות נייר נראות פשוט טוב יותר משקיות ניילו, שקיות פלסטיקוכן הלאה – תחשבו איך נראית אישה שערכה     קניות בעיר הגדולה עם שקיות נייר גדולות ויוקרתיות, לעומת קניות בשקיות פלסטיק זולות.
  • דווקא עבור יצרני המוצרים מספקת שקית הנייר אמצעי זול יותר למיתוג, כאשר הייצור של שקית   נייר זול יותר משקית ניילון\פלסטיק. זאת ועוד, שקית נייר נושאת בצורה מרהיבה יותר אתהלוגו של החברה ומהווה אמצעי טוב ליחצנות.

 

כיום חברה המודעת לשמירה על איכות הסביבה נתפסת כחברה מעודכנת ויוקרתית יותר.למרות שהרשויות מודעות לנזק העצום שבשקיות הניילון וליעילות של שקיות נייר, כנראה שרק עלינו הצרכנים מוטלת האחריות לשמור על העולם ולעבור לשימוש מלא בשקיות נייר, למען עתיד ילדינו.

ייצור שקיות | שרוולים | יריעות | אריזות מתקדמות​