שקיות אריזה מנייר או מפלסטיק​?

שקיות אריזה מנייר או מפלסטיק?

 

על פי הנטייה הרווחת, אין שום ספק ששקיות נייר עדיפות על שקיות מפלסטיק בכל הנוגע לאיכות הסביבה.נטייה זו יוצאת מנקודת הנחה מאד ברורה,פלסטיק הוא איננו חומר שמטיב עם הסביבה.אף על פי כן ברצוננו לחדד ולומר שהסוגיה בדבר עדיפותן של שקיות נייר על אלו מפלסטיק איננה כל כך פשוטה וחד משמעית.כידוע לכולנו יש בסך הכול שתי ידיים, עם אנו נאלצים לסחוב את השקיות בהן נארזים כלל מוצרינו, מן החנות אל הבית.האופן שבו מרבית הציבור תופס את שקיות הנייר הינו חד משמעי ובא לידי ביטוי במדיות השונות.

 

האם נייר באמת יותר מטיב עם הסביבה מאשר ניילון?

 

אין שום ספק העדיפות לשימוש בשקיות נייר הינה מובהקת הן בוויכוחים ברחבי האינטרנט, הרדיו והטלוויזיה.חשוב לציין שתופעה זו נובעת מהסיבה הפשוטה ששקיות הנייר עשו עבודה הרבה יותר טובה לקדם את עצמן במסגרת הוויכוח מול חובבי או מושבעי שקיות הניילון למיניהן.

 

אולם לטנגו צריך שניים, וכפי שכל וויכוח אחר מורכב משני צדדים לפחות כך גם בנושא שבו אנו דנים כרגע.

 

ראשית נציין שניתן לטעון שבדומה לטענה הרווחת אודות שקיות הנייר שמיוצרותמחומרים טבעיים כך גם ניתן לטעון לגבי שקיות הניילון.

 

מהם חומרי הגלם של נייר וניילון?

 

ניילון הינו נגזרת של נפט, וכזה ניתן לטעון לטובתו שהוא חומר גלם טבעי. כל מי שתומך בשקיות הניילון יכול לומר שבדיוק באותו האופן שיש לכרות עצים על מנת לייצר את הנייר שממנו נעשות השקיות, כך גם יש צורך בנפט על מנת לייצר את הניילון שממנו נעשות השקיות, כאשר שני חומרי הגלם הללו מקורם בכדור הארץ.הסוגיה בדבר העדיפות של הנייר על פני הניילון איננה עשויה להתיישב בעתיד הקרוב, ונראה שהיא הולכת ללוות אותנו לאורך משך זמן בלתי מבוטל. בכללי ניתן לומר שלשני החומרים הללו ישנם יתרונות וחסרונות.

 

היתרון המובהק של שקיות נייר נעוץ ביכולתו של הנייר להתכלות. החיסרון המרכזי נובע מכך שמדובר בצריכה אדירה של אנרגיית אשר נדרשת לכריתת עצים בכמות מסיבית.

וברור שלא מדובר בתהליך טבעי והשלכותיו גם הן כאלה.

ייצור שקיות | שרוולים | יריעות | אריזות מתקדמות​